Трактора TYM (Тим) — характеристики, комплектация и преимущества

Міні-трактори з навісним обладнанням для дачі

Щоб оптимізувати, зробити більш зручною і приємною роботу на дачі зараз придумано багато різних пристроїв і видів техніки. До числа найбільш популярних можна сміливо віднести міні-трактора з навісним обладнанням. Такий міні-трактор — справжнє універсальний пристрій: його можна використовувати і для оранки грядок, і для посадки культур, для підгортання, збирання врожаю, заготівлі зеленого корму, прибирання снігу, і навіть при будівництві.

Пристрій відрізняється рідкісною багатофункціональністю завдяки тому, що до нього можна кріпити навісні пристрої різного виду. У статті розглянемо особливості дачних міні-тракторів: дізнаємося, що собою являє цей пристрій, познайомимося з різними видами навісного обладнання. А також з’ясуємо, які виробники міні-тракторів заслуговують сьогодні найбільшого купівельного уваги, дізнаємося ціни на пристрої.

Отже, міні-трактор — це аналогічне стандартному трактора пристрій по функціональності, проте, має меншу вагу і значно більш компактні розміри.

Міні-трактори для дачі з навісним обладнанням

Основні характеристики агрегату наступні:

 • Невелика вага;
 • Знижений обсяг споживання палива;
 • Пристойна для таких компактних розмірів продуктивність;
 • Доступна ціна;
 • Невеликі габарити;
 • Економність і простота обслуговування.

На сьогодні ринок сільськогосподарських агрегатів може запропонувати нам два види міні-тракторів:

Техніка невеликого розміру і настільки ж невеликої потужності, призначена, головним чином, для скошування на садовій ділянці трави і прибирання газонів. Застосовуються райдери на невеликих за розміром ділянках, що мають газонне покриття.

Мінітрактор для дачі з навісним обладнанням Райдери

Райдери елементарно прості в управлінні, не доставляють клопоту у відході. Вони не псують газон, на відміну від більш важкої садової техніки. У комплекті з райдером зазвичай йде набір навісного обладнання у вигляді насадок, які дозволяють змінювати вид робіт.

Садові міні-трактори

Це більш багатофункціональні агрегати, тому частіше використовуються для сільськогосподарських робіт, а не тільки для саду. Можуть використовуватися і влітку для всіх видів робіт з землею і рослинами, і взимку для розчищення снігу.

Крім того, садові міні-трактори можуть застосовуватися як корисний пристрій під час будівництва дачного будинку. Ці агрегати також корисні при здійсненні догляду за тваринами, і при проведенні робіт з облаштування ландшафту.

Розглянемо, яким додатковим обладнанням можна оснастити міні-трактора.

культиватори

Це вид обладнання — найпоширеніший, широко застосовується для садово-городніх робіт. За допомогою культиватора можна легко і швидко підготувати грядки до посадки культур: скопати, розпушити, заборонено.

Навісне обладнання Культиватор

Крім того, деякі культиватори оснащені і функцією внесення добрива, що теж дуже зручно.

картоплесаджалка

Незамінний пристрій, якщо потрібно посадити картоплю на земельній ділянці великої площі. Зрозуміло, що для невеликої сім’ї картофелесажалка нерентабельна, але ось для професійного вирощування бульб — це те, що потрібно.

Пристрій дозволяє швидко засіяти картоплею значну площу землі. Одночасно вона оре землю, закопує картопля на необхідній глибині, формує рівні гряди.

Цей агрегат спільно з автоматизованою картоплекопач допоможе підгорнути кущики картоплі, а також зібрати урожай.

газонокосарка

Це навісний пристрій може бути роторного або ланцюгового типу. Навісні газонокосарки хороші тим, що не приносять шкоди газонного покриття, з легкістю розправляються як з травою, так і з бур’яном, і навіть з невеликими чагарниками.

ківш екскаватора

Невеликий кухлик для вигрібання землі буде незамінний при посадці великих рослинних культур, а також стане в нагоді при будівництві дачного будинку. За допомогою екскаваторного ковша можна швидко залити фундамент, і прокласти необхідні комунікації по ділянці.

Цей вид навісного обладнання стане в нагоді в сніжну зиму для розчищення під’їзних шляхів.

Щітка і снігоприбирач

Допоможуть відвалу швидше і якісніше впоратися зі сніговими заметами.

Щітка і снігоприбирач

розкидач

Цей агрегат специфічного призначення розкидає реагенти проти обмерзання. Незамінний для відповідного клімату. Зрозуміло, що в південних регіонах можна спокійно прожити і без цього виду обладнання.

ОБЩАЯ ИНФОРМАЦИЯ

Гарантия 3 года Страна производитель Южная Корея

TYM T503HST/T503 – это полноценная машина для любых работ. На нее можно навесить, например экскаватор погрузчик и превратить в экскаватор-погрузчик для более широкого спектра работ, например строительных или дорожных. Глубина копания при этом будет около 2,4 метра.

Тим 503 может комплектоваться автоматической (гидростатической) и механической коробкой (16/16 скоростей вперед/назад) и оснащен блокировкой дифференциала. Кроме того, на любую технику Тим (TYM) можно поставить 3 типа резины:

 1. Индустриальную резину (для дорог общего пользования и асфальтового покрытия)
 2. Сельскохозяйственную резину
 3. Газонную резину (для работы на спорт полях, гольф-полях и парков. Эта  резина оказывает меньше давления на искусственный и естественный газон)

Тим 503 также можно использовать в сельхоз работах. Он будет полезен при работе с сеялками, боронами, косилками, плугами, фрезами  и другим оборудованием. Зимой это полноценная коммунальная машина, способная выдерживать большие нагрузки и веса около тонны на фронтальный погрузчик и 1,5-1,6 тонн на 3х точечную заднюю сцепку.

Виробники і ціни

Дізнаємося, міні-трактора яких виробників користуються сьогодні в нашій країні особливим попитом, а також з’ясуємо, скільки коштує ця техніка.

Відразу відзначимо, що нижня межа вартості міні-трактора з навісним обладнанням буде ніяк не менше 200 тисяч. Іноді ціна може доходити і до мільйона рублів за одиницю. Як ви бачите, вартість досить висока, тому купуйте міні-трактор, тільки якщо повністю прорахували високу рентабельність цього вкладення.

Мінітрактор для дачі Які окучники для картоплі до трактора варто застосовувати, і як вони виглядають і які бувають, допоможе зрозуміти дана інформація.

А ось який існує модельний ряд трактора МТЗ, допоможе зрозуміти дана стаття.

Можливо вам також буде цікаво дізнатися про те, як вибрати культиватор для дачі

корейська техніка

Міні-трактори родом з Південної Кореї — не найдешевше придбання. Середня вартість трактора однієї з найбільш популярних корейських марок буде варіюватися від 600 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Міні-трактори для дачі з південної Кореї

Трактори з навісним обладнанням корейського виробництва заслужили на російському (та й на світовому) ринку репутацію надійної і якісної техніки, простий і зручною в управлінні, рідко виходить з ладу. Гарантійний термін на техніку — 20 років, а численні сервісні центри, розташовані в нашій країні, допоможуть впоратися з будь-якими поломками.

Можливо вам також буде цікаво подивитися на те, як виглядає плуг пск 3

Європейська техніка

Міні-трактори європейських виробників користуються не менше заслуженою, ніж корейські, популярністю, завдяки своєму перевіреній якості, і адаптованості під реалії європейського грунту.

Серед виробників можна виділити Kubota, Goldini і JohnDeere. Ці марки випускають комфортабельну і неймовірно якісну техніку, працювати на якій — одне задоволення. Вартість міні-трактора одного з цих виробників досить висока — не менше 500 тисяч рублів, однак, якщо хочете безпроблемну і, по-справжньому, якісну техніку, то вам сюди. Мінус в тому, що в даному випадку можуть бути проблеми з постачанням запчастин, так як на території Росії сервісних центрів для цих марок немає.

А ось як виглядає трактор Челленджер, і як його можна використовувати, можна побачити в даному відео.

Шведська марка Хускварна користується давньою і заслуженою любов’ю росіян. Серед покупців сільськогосподарської техніки в нашій країні це найбільш популярний бренд.

Міні-трактори Хускварна мають потужність в 22 л / с з примусовою мастильної системою. Тобто власнику трактора не доведеться хвилюватися про мастило деталей двигуна. Агрегат застосовується для роботи не тільки влітку на полях, а й взимку для прибирання снігу. Вартість міні-трактора цієї марки починається від 400 тисяч рублів. А невеликий райдер можна купити і за 200 тисяч.

А ось як виглядає трактор Терріон, і як його можна використовувати в сільському господарстві, дуже докладно викладено в даній статті.

Японське якість говорить сама за себе. Не виняток і міні-трактори Хонда. Це дуже якісні і надійні агрегати, які повністю задовольняють всі запити і потреби своїх покупців.

Міні-трактори Хонда володіють вдосконаленою функціональністю, і виготовлені з екологічно чистих матеріалів. Зазвичай застосовуються для садово-городніх робіт. У будівництві та розчищення снігу міні-трактори хонда рідко беруть участь.

Техніка має компактні габарити, які дозволяють використовувати трактор і на невеликій ділянці. До того ж витрата палива теж невеликий, що дозволяє економити. Міні-трактор японської фірми Хонда можна придбати в Росії за суму від 300 тисяч рублів, райдери — від 200 тисяч.

А ось як виглядає сівалка для газону, і як її можна використовувати, зазначено тут.

особливості вибору

На які моменти необхідно звернути увагу при виборі міні-трактора.

В першу чергу визначитеся з тієї потужністю агрегату, яка вам необхідна, і з тими додатковими функціями, через які, власне, трактор і купується. Важливо, чи є можливість причепити до даної моделі потрібне навісне обладнання.

Підберіть міні-трактор таких габаритів, щоб пристрій легко містилося в гаражі, не надто утискаючи іншу техніку.

Трактор повинен бути маневреним, особливо, якщо ділянка має невелику площу. Важливо також, щоб пристрій міг проїжджати за наявними садових доріжках і стежках.

Дізнайтеся, яке паливо потрібно для даної моделі.

Якщо плануєте обробляти земельну ділянку площею понад 10 гектарів, то вибирайте трактор потужніший — близько 35-40 л / с. Якщо ж потрібен агрегат переважно для підстригання газону, то можна обійтися і малопотужної моделлю в 16 л / с.

Слід знати, що чим більше у трактора все, то тим більше він стійкий і надійний. Однак, в деяких випадках легка техніка краще тим, що не псує газон і більше маневрена. Найбільш дорогі ж і якісні агрегати важать не менше тонни. Оптимальне співвідношення потужності і ваги — 1 л / с на 40-50 кг.

Зверніть увагу на ширину і ступінь розвороту коліс. Важливо, щоб агрегат міг безперешкодно розгортатися на обмеженій площі садових доріжок, проїжджати по вузькій колії.

А ось які бувають окучники для картоплі до трактора, і як їх застосовувати, допоможе зрозуміти дана інформація.

На відео — як вибрати міні-трактор для дачі з навісним обладнанням:

Якщо грунт на ділянці надмірно пухкий або заболочений, то вузького діаметру колеса не зможуть нормально маневрувати. Тому для складної грунту краще вибрати колеса максимального діаметра і широкі. При цьому покришки повинні бути забезпечені ребристим протектором, щоб трактор міг чіплятися за землю.

Зверніть увагу і на рівень гучності двигуна, особливо, якщо ваш ділянка розташована близько до сусідніх. Щоб не викликати невдоволення людей, що живуть по сусідству, найкраще придбати модель з низькими шумовими характеристиками. Та й для своїх же домочадців такий варіант буде зручніше, оскільки дасть їм нормально поспати, поспілкуватися — і не тільки за закритими вікнами.

Переконайтеся, що матеріал трактора оцинкований. Залізо, що минув оцинкування, набуває стійкість до корозії, і набагато довговічніше.

Отже, ми розглянули особливості дачних міні-тракторів, познайомилися з найбільш часто вживаним навісним обладнанням. Як ви бачите, міні-трактор — пристрій, по-справжньому, незамінне: особливо, якщо ви займаєтеся професійним вирощуванням плодів, овочів або виконуєте інші види аграрних робіт великого об’єму. Якщо хочете значно полегшити свою дачну життя, радимо уважно розглянути питання придбання цього універсального помічника: і тоді черговий приїзд на дачу буде сприйматися як легка прогулянка, а не як тяжке випробування.

»Мінітрактор для дачі

Мінітрактор для дачі або садовий райдер

Якщо ви — власник земельної ділянки і потрібно придбати мінітрактор для дачі, не варто поспішати. В першу чергу слід визначитися з тим, для яких цілей дана техніка буде використовуватися. Виходячи з цього, вже слід робити вибір. Так як все трактора мають досить різноманітний набір функцій, то найпростіше розділити їх на окремі категорії по потужності і ваги. Весь асортимент умовно можна класифікувати на три групи:

Всі перераховані вище різновиду відрізняються один від одного своїми габаритними розмірами і потужністю.Мінітрактор для дачі

садовий райдер

Цей різновид техніки максимально проста і зручна в управлінні. Райдери важать найчастіше не більше сотні кілограм, що дозволяє експлуатувати їх навіть на дуже вузький землі або в болотистій місцевості. Ще одна перевага даного виду трактора — він надзвичайно компактний. Якщо ви володієте садовим або дачним ділянкою, на якому є велика кількість дерев, близько посаджених один до одного, або є багато розташованих поруч садових будівель — це техніка відмінно вам підійде.Мінітрактор для дачі Незважаючи на те, що в силу габаритних розмірів і конструктивних особливостей, садовий райдер кілька малопотужний (найчастіше потужність його не перевищує 5 к.с.), продуктивність його залишається на досить високому рівні. У будь-якому випадку такий тип техніки набагато більш кращий, ніж газонокосарка. Оскільки розглянута різновид садового трактора набагато комфортніша у використанні. В силу малої потужності, райдер не пристосований до перевезення важких і габаритних вантажів. Основне його призначення — стрижка газону і трави, прибирання бур’янів. Тому якщо вам крім цих функцій потрібна обробка грунту і транспортування, слід звернути свою увагу на інші різновиди тракторів.

При виборі техніки розглянутого типу слід обов’язково орієнтуватися на те, які опції йдуть з нею в комплекті. Бажано наявність змінного оснащення, щоб згодом не довелося купувати її окремо. Багато райдери можуть за бажанням оператора міняти сторону викиду скошеної трави — це надзвичайно зручно, при покупці необхідно звертати на це увагу. Якщо вам потрібно працювати дуже тривалий час без зупинки, слід вибрати техніку, обсяг травозбірника якої досить великий для того щоб не робити постійні зупинки для очищення.

Крім іншого, є певний перелік параметрів, на які слід обов’язково звертати увагу при виборі минитрактора для дачі. Ось деякі з них:

• діапазон вибору висоти скошування;

• ширина оброблюваної смуги;

Багато фірм-виробники спеціалізуються на виробництві саме тракторів подібного роду. При покупці необхідно орієнтуватися саме на них. Наприклад, добре себе показують в роботі райдери Hitachi, Hammer, Makita. Відмінно впорається з роботою на невеликій ділянці модель MakitaPRM0600. Мінітрактор для дачі

Мікротрактор для дачі

До даного класу техніки відноситься зазвичай ті екземпляри, потужність яких перевищує 5 к.с. Вони мають безліч переваг перед райдерамі. В першу чергу це, звичайно, наявність великої кількості опцій і можливість установки додаткового обладнання для самих різних цілей. Мінітрактор для дачі Існують такі різновиди навісних опцій:

• пристрою для мульчування.

При виборі Мікротрактор слід орієнтувати на те, для яких цілей ви його купуєте. Якщо необхідний догляд за картоплею на дачній ділянці, слід зупинити свою увагу на техніці, яка передбачає установку підгортальника і плуга. Для догляду за газоном — бажано наявність пристрою, який мульчують скошену траву, газон. Мінітрактор для дачі Слід об’єктивно оцінювати вагу Мікротрактор. Цей різновид техніки зазвичай важить більше 100 кг і при необережному поводженні може пошкодити культурні рослини. Тому необхідно враховувати даний момент, якщо планується обробка землі там, де вже є посаджені рослини. Якщо ваш дачну ділянку знаходиться на землі болотистій, то можливо варто вибрати більш легку модель. Або відразу ж придбати грунтозачепи або щось подібне.

Трактор розглянутого типу відмінно підійде для транспортування вантажів. Тому якщо вам обов’язково потрібна наявність можливості перевезення вантажів, то слід вибирати саме Мікротрактор. Потужність деяких досить велика. Наприклад, модель M125-85FH від компанії McCulloch опціонально оснащується спеціальним зачепом, який дозволяє кріпити до техніки візок або щось подібне. Потужність даного апарату складає 8.8 к.с. чого цілком достатньо для перевезення малогабаритних вантажів. Мінітрактор для дачі Вже згадана різновид малогабаритних тракторів легко може впоратися також з прибиранням снігу. Для цього лише потрібна підтримка конкретної моделлю необхідних опцій — і ви можете користуватися даними Мікротрактор не тільки влітку для стрижки газону, але і взимку для прибирання снігу. Мінітрактор для дачі Мікротрактор підходять для обробки земельної ділянки не більше одного-двох гектарів. Для більшого обсягу робіт слід купувати більш потужну і габаритну техніку. Мінітрактор для дачі

Що таке міні-трактор?

Міні-трактори називають зменшену копію свого дорослого побратима — звичайного трактора для сільськогосподарських робіт. До основних характеристик цієї техніки можна віднести наступне:

 • зменшена вага агрегату;
 • менше обсяг споживаного палива;
 • досить висока продуктивність;
 • доступність у фінансовому плані широкого кола покупців;
 • компактність;
 • економність в обслуговуванні.

В даний час ринок сільгосптехніки пропонує споживачам в основному два види мінітракторів — це райдери і садові трактори.

Мінітрактор для дачімалогабаритна і малопотужна техніка, основне призначення якої — це косіння трави та стрижка газонів. Застосування такої техніки досить ефективно на невеликих садових ділянках і земельних ділянках з газонним покриттям, де важка техніка просто не зможе пройти.

райдери зручні і прості в експлуатації. З їх допомогою можна постригти траву, що не завдавши шкоди газонного покриття. набір додаткових насадок, який купується разом з райдером, допоможе ефективно внести добрива або прибрати скошену траву.

садові трактори

Мінітрактор для дачіця техніка вельми багатофункціональна і може виконувати великий перелік робіт. В компетенції цієї техніки самі різноманітні роботи як в зимовий, так і в літній час. Вона знаходить застосування не тільки в садово-городніх роботах, а й при дачному будівництві та підведенні комунікацій.

Також ці агрегати з успіхом застосовуються для догляду за домашніми тваринами і при проведенні будь-яких ландшафтних робіт.

Як навісного обладнання для проведення снігоприбиральних робіт в зимовий час можна укомплектувати свою техніку відвалом, щіткою, снегоуборщиком і розкидачів реагентів і піску. відвал допоможе очистити дорогу від снігу, а щітка вимете те, що не вдалося прибрати відвалом. Снігоприбирачем можна скористатися для прибирання залежаних пластів снігу і заметів. Роторні моделі снігоприбирачів здатні впоратися зі сніговим покривом висотою до 0,5 метра. Загальне правило — висота замету не повинна бути вище висоти ротора і кліренсу. Розкидувач віялом розпорошує реагенти, не залишаючи снігу шансів на виживання.

У літню пору функції минитрактора значно ширше і різноманітніше. Великий перелік можливого навісного обладнання може допомогти владельцув будь-яких садово-городніх роботах:

 • культиватори підготують грунт до посадки овочів на городі;
 • картофелесажалка;
 • окучник і картоплекопач вирішать всі проблеми з вирощуванням картоплі;
 • в саду роторні і ланцюгові газонокосарки підстрижуть траву, що не завдавши серйозної шкоди газонного покриття, причому ланцюгової агрегат з легкістю впорається з бур’яном і чагарником;
 • екскаваторний ківш допоможе у висадці крупномірів і в викопуванні траншей для прокладки комунікацій або заливки фундаменту.

ціновий діапазон

Мінітрактор для дачіСьогодні ринок пропонує широкий вибір мінітракторів з різними характеристиками, ціна яких коливається в діапазоні від 300 тисяч рублів до мільйона. Хороший садовий мінітрактор обійдеться потенційному власнику в суму від 150 до 250 тисяч рублів.

Агрегат виробництва Кореї може обійтися в суму від 600 до 900 тисяч рублів. Техніка цієї країни-виробника прекрасно зарекомендувала себе як надійного помічника в сільськогосподарських роботах. Існуючі в Росії сервісні центри здійснює необхідні роботи з обслуговування. Термін експлуатації корейської техніки досягає 20 років.

Міні-трактори європейського виробництва ( «Kubota», «JohnDeere», «Goldini») стоять в одному ряду з корейськими виробниками за якістю і комфорту використання техніки. Агрегати також прекрасно зарекомендували себе. Однак коштують вони значно більше і недоступні покупцям з середніми фінансовими можливостями. Крім того є ймовірність затримок з поставками запчастин.

Питання придбання минитрактора б / у покупцеві варто продумати детально. Ймовірно, така техніка спочатку обійдеться дешевше, але завжди є ймовірність, що доведеться часто шукати і міняти запчастини, що потребують додаткових витрат. Наприклад, для японського минитрактора б / у не буде сервісної підтримки і важко знайти інструкцію по експлуатації російською мовою. У будь-якому випадку, техніка б / у вже справно відпрацювала кілька років у колишнього власника, а на частку нового випаде вироблення моторесурсу з безперервними ремонтами і замінами запчастин.

Основні моменти при виборі минитрактора

При виборі садової техніки для власних потреб фахівці рекомендують звертати увагу на цілий перелік параметрів і характеристик.

 1. Мінітрактор для дачіпотужність минитрактора. Виходити треба з передбачуваного переліку робіт на садовій ділянці. Якщо на невеликій ділянці (до 0,5 га) передбачається обробляти землю, викошувати газон і перевозити невеликі вантажі, досить буде невеликого садового агрегату. Якщо треба буде копати траншеї, возити будматеріали і прибирати сніг — краще придбати трактор потужністю від 20 л. с. и більше.
 2. Габарити. Розміри трактора повинні дозволяти йому вільно пересуватися по ділянці і заїжджати в гараж, не завдаючи шкоди газону і рослинності.
 3. маса трактора. Важка техніка завжди краще легкої, але якщо трактор потрібен для обслуговування саду, городу або невеликий будівництва, краще вибрати модель вагою до 1 тонни. А взагалі фахівці рекомендують в цьому питанні відштовхуватися від оптимального співвідношення такого вигляду: 40-50 кг маси трактора на 1 л. с.
 4. Трансмісія. Питання краще вирішувати за допомогою професіонала, проте варто зауважити, що для садово-городніх робіт краще механічні моделі, в той час як для стрижки газону і прибирання снігу більше підійде автомат.
 5. Комплектація. Тут є вузли і деталі, наявність яких ефективно відіб’ється на якості роботи минитрактора.
 6. Вал відбору потужності (ВВП), основна функція якого полягає в передачі крутного моменту на елементи навісного обладнання.
 7. касетний механізм. дозволяє зробити процес заміни навісного обладнання безпроблемним.
 8. триточковий навісний механізм для установки універсального обладнання.
 9. Гидростатическая трансмісія (автоматична коробка передач) дозволить управляти трактором навіть неспеціалісту.
 10. Гідравлічні клапани і продуктивність гідронасоса, дозволять встановити на трактор додаткове гідравлічне обладнання і підвищать ефективність роботи агрегату в цілому.
 11. Повний привід, кабіна що опалюється додаткове освітлення, механізми для полегшення управління (гідропідсилювач керма) і т. П.

Особливості експлуатації садового мінітрактора

Для того, щоб мінітрактор служив вірою і правдою якомога довше, треба дотримуватися деяких необхідні правила і рекомендації:

 • після закінчення робіт треба в обов’язковому порядку перевіряти. не з’явилися витоку палива, масла або води;
 • треба постійно контролювати рівні моторного і трансмісійного масла, палива в паливному баку, рідини для охолодження;
 • повітряний фільтр повинен бути чистим;
 • треба контролювати рівень холодоагенту в радіаторі;
 • треба стежити за щільністю кріплення коліс на осях;
 • тиск повітря в колісних шинах має бути достатнім.

Мінітрактор для дачіНа початку робіт треба дати двигуну час прогрітися (5-7 хвилин), і тільки потім можна переходити до більш високих навантажень. Під час роботи треба стежити за «голосом» двигуна. при найменші зміни треба припинити роботи і провести техогляд.

Якщо трактор довгий час не працював, необхідно провести повне техобслуговування. Далі якийсь час треба експлуатувати техніку в щадному режимі. Неприпустима установка запчастин і елементів навісного обладнання, які призначені для більш потужної моделі трактора. Це можливо зробити тільки на час, в іншому випадку не уникнути виходу з ладу самого трактора. Щоб техніка працювала справно, ефективно і як можна довше, запчастини та навісні елементи найкраще купувати у офіційних дилерів компанії-виробника.

Застосування на своїй дачній ділянці минитрактора для садово-городніх, будівельних та ландшафтних робіт дозволить землевласнику з мінімальними витратами часу, сил, праці і грошей отримати прекрасну зону для відпочинку та гарного проведення часу.

 • Автор: Максим Анатолійович Єрмаков

Який міні трактор вибрати для дачі

Міні-трактори являють собою універсальні багатофункціональні машини, які призначені для виконання широкого спектру сільськогосподарських і комунальних робіт на ділянках землі невеликих розмірів.

За допомогою цієї техніки можна займатися такими видами робіт:

 • орати легкі грунту;
 • боронувати і культивувати землю;
 • обробляти грунт між рядами картоплі і буряка;
 • вносити мінеральні добрива;
 • косити траву;
 • прибирати ділянку і територію від снігу та сміття;
 • засипати ями і траншеї.

При виборі минитрактора слід враховувати те, які функції він буде виконувати крім обробки грунту. Можливо, що за допомогою даної машини буде потрібно перевозити малогабаритні, але важкі вантажі. У будь-якому випадку цей вид техніки незамінний для роботи на полях невеликою площею або великих ділянках землі. На садові трактори можна зміцнювати спеціальне навісне обладнання.

Щорічне удосконалення мінітракторів дозволяє купувати даний вид техніки за прийнятними цінами. Разом з тим існують моделі, які користуються найбільшою популярністю на ринку. Так як на ділянці 2-10 га великогабаритні трактора для домашнього господарства на повну потужність працювати не зможуть, фермери намагаються закуповувати для сільськогосподарських робіт міні-техніку: мотоблок або мінітрактор.

Модель міні-трактора Husqvarna

Багатофункціональний мінітрактор Husqvarna, як показала статистика, користується найбільшим попитом серед російських покупців. Шведська модель має 22-сильний силовий агрегат, який оснащений примусовою системою змащення. Наявність шарнірів передньої осі дозволяє оператору отримати доступ до будь-яких куточках газону. Апарат має круїз-контроль, об’ємний паливний бак (15,2 л), лічильник мотогодин. Перевага минитрактора в роботі взимку — це можливість прибирання снігу з використанням Сніговідкидачі.

Серед особливостей моделі можна відзначити:

 1. Легкість керування за рахунок переднього моста поворотного типу.
 2. Наявність удосконаленої конструкції рульового колеса.
 3. Вдале розташування елементів системи управління.
 4. Широкі шини.

Мінітрактор для дачіНезважаючи на присутність в даній моделі перерахованих достоїнств, виробник постійно займається її удосконаленням, надаючи техніці особливої ​​оригінальності. Наприклад, система U-Cut, призначення якої полягає в інноваційному рульовому управлінні. Дана система дозволяє робити розворот апарату при мінімальному радіусі. Водій при цьому може зменшувати радіус повороту, якщо потрібно огинати кущі, дерева, клумби. Це в значній мірі впливає на підвищення ефективності косіння трави. Площа ділянок, яких не торкнулася ріжучий дека, одночасно зменшується.

Бензиновий міні-трактор MTD

Рейтинг популярності відводить друге місце бензинової моделі мінітрактора MTD. Її робота заснована на механічній трансмісії Transmatic, що дає водієві машини можливість самостійного вибору і точного фіксування швидкості руху машини. При натиску на педаль гальма відбувається зменшення швидкості косіння, яку можна відрегулювати за використанням важеля перемикання передач, він розташований на панелі приладів. Це забезпечує набір оптимальної швидкості на автоматі.

Регулювати напрямок руху машини можна з використанням важеля, який знаходиться на лівому крилі. Висота скошування може бути відрегульована теж за допомогою важеля, що забезпечує більшу ергономіку.

Мінітрактор для дачіПередня вісь машини має маятниковий тип, що дозволяє колесам машини пристосовуватися до поверхні газону, виробляючи рівне скошування. Наявність протекторів на великих задніх колесах пов’язано з підвищенням прохідності і комфорту, зниженням небезпеки виникнення пошкоджень на чутливих поверхнях. Наявність відкидного капота і легкого доступу до обслуговуваних вузлів в значній мірі має спрощувати ремонт і технічне обслуговування малогабаритної техніки. Під прохолодні напої в моделі передбачений спеціальний підсклянник.

Розташований під сидінням машини важіль вимикача передбачений для того, щоб ріжуча дека і двигун могли автоматично вимкнутися, якщо водій залишає сидіння. Спеціальний гальмо стоянки передбачений для того, щоб мінітрактор міг зупинитися, скочування трактора при цьому не повинно бути. За рахунок комфортабельній регулювання можна змінювати висоту сидіння в залежності від зростання водія. Це дозволяє оператору оптимально влаштуватися на сидінні минитрактора.

Щоб відрегулювати положення сидіння, не потрібно мати під рукою спеціальні інструменти. Взявшись за сидіння знизу, а потім потягнувши за важіль, оператор може переміщатися разом з сидінням назад або вперед. Забезпечити легкість посадки і сходу з минитрактора дозволяє спеціальна конструкція рами. Видимість минитрактора дозволяє забезпечити фара MTD, що дозволяє зробити експлуатацію машини безпечніше не тільки вдень, але і ввечері.

Міні-трактори Honda

Мінітрактор для дачіЯпонські міні-трактори Honda є якісну і максимально надійну техніку, орієнтовану тільки на потреби і запити покупця. Мінітрактор для дачі від японської фірми має вдосконалену функціональність екологічних агрегатів. Японські технології є досить ефективними, що дозволяє використовувати техніку максимально безпечно, якщо є потреба у виборі минитрактора. Модель Honda створена і вдосконалена спеціально для розведення овочевих і садових культур. Худоба і більш дрібну живність неможливо розводити без процесів, які вимагають механізованої праці.

Основною перевагою описуваної техніки є невеликі габарити, тому для її експлуатації не потрібно значних витрат палива. Вартість моделі мінітрактора Honda значно нижче, ніж звичайного трактора. Перед придбанням агрегату слід не тільки з точністю визначити площу ділянки землі, а й скласти перелік операцій, які він повинен буде здійснювати. Чим більше ділянку землі, який планується обробити, тим могутнішою повинна бути техніка.

Японська компанія Honda випускає багатофункціональні бензинові двигуни, які підходять для мотокультиваторів, мотоблоків і міні-тракторів. При наявності ділянки близько 5 га застосування мотоблока не дасть бажаного результату, тому необхідно подбати про придбання минитрактора. За допомогою цієї функціональної і маневреної техніки можна виконувати роботи у великих обсягах.

Характеристики чеського міні-трактора

Мінітрактор для дачіДизельний мінітрактор ТЗ 4К-14 являє собою колісну машину, яка є повнопривідної. Передній і задній мости, які мають диференціали, з’єднуються між собою поворотною виделкою. Для переднього моста розробники передбачили блокування диференціала. Поворот мостів один щодо одного відбувається в результаті будь-якого повороту керма, причому вліво і вправо кут повороту повинен досягати 45 °. Радіус розвороту передбачений рівним 1,9 м.

Перед тим як вибрати міні-трактор, слід враховувати, що конструкція даного типу розроблена спеціально для того, щоб використовувати універсальний мінітрактор в обмеженому просторі. Це робить його дуже маневреним. Кут відхилення при русі мостів у вертикальній площині повинен становити 11 ° в обидві сторони. Дорожній просвіт становить 290 мм.

Чеський мінітрактор постійно змінювався як в зовнішньому вигляді, так і у внутрішньому наповненні. Для першої модифікації минитрактора TZ 4K-14 була характерна довга двометрова база між мостами і причепом кузовом.

У міру вдосконалення моделі, яке тривало деякий час, розробники моделі вирішили, пов’язане з укороченням бази до 0,5 м і додаванням причепа з гідравлікою.

Малогабаритна корейська техніка

На російському ринку широко представлені корейські минитрактора, як і інші види спецтехніки з цієї країни, оскільки вона є висококонкурентному навіть серед визнаних лідерів з Європи, Америки та Японії. При виборі минитрактора корейського виробництва слід враховувати ряд особливостей даної лінійки:

 1. Південнокорейська техніка реалізується в будь-якому ціновому сегменті, оскільки виробники приділяють серйозну увагу моніторингу ринку, випускаючи різноманітні моделі міні-тракторів.
 2. Орієнтація продукції на потреби кінцевого споживача.
 3. Висока якість корейських мінітракторів.
 4. Скорочення витрат на виробництво.
 5. Постійне вдосконалення застосовуваних технологій.
 6. Доступні цінові сегменти для різних моделей.

Мінітрактор для дачіІз загальної різноманіття малогабаритної техніки російському покупцеві найбільш відомі минитрактора корейського виробництва Kioti (серія СК). Основна відмінність не тільки корейських, а й німецьких, японських, італійських мінітракторів полягає не тільки у високій надійності, але і ціною. Дані типи мінітракторів часто не по кишені російському покупцеві. Прикладом є італійський трактор Lamborghini. Китайські трактори, будучи більш дешевими, ніж німецькі чи японські, здатні пропрацювати до капітального ремонту не менше 10 років у важких російських умовах, тому їх рейтинг на сучасному ринку не надто низький.

Як вибрати міні-трактор самостійно

Якщо розглядати сферу застосування мініатюрних тракторів, вона є досить великою, тому навісне обладнання до них можна встановлювати різне. Залежно від того, які роботи планується виконувати на мінітрактор — наприклад, підгортання городу, стрижку газонів, зрошення грунту, розпилення добрив — для кожного виду діяльності необхідно окреме обладнання, яке є навісним.

Розміри трактора разом з кузовом повинні бути такими, щоб машина містилася в гаражі.

Вона повинна з легкістю проїжджати по стежках на дачі і виконувати маневри. Для будь-яких певних робіт, наприклад, для стрижки газонів, можна підбирати садові трактори. Машини з великою потужністю дозволяють прибирати сніг.

Перед тим як вибрати міні-трактор, слід розібратися у всіх факторах:

 • на якому паливі працює двигун машини;
 • чи має техніка повний привід і вал відбору потужності;
 • чи є можливість налаштовувати передню колію.

Мінітрактори та навісне обладнання для обробки грунту повинні бути відповідними, наприклад, машина повинна мати солідним кліренсом і можливістю настройки передньої колії. Якщо планується обробка грунту на площі понад 10 га, то зазвичай вибирають силові агрегати, потужність яких становить 35-40 к.с. Якщо необхідна техніка для стрижки газону, то можна не сумніватися в правильності вибору машини з двигуном потужністю 16 к.с. Навісне обладнання підбирають в залежності від приводу: переднього або заднього. Якщо привід передній, то такою технікою краще обробляти грунт, а для задньопривідної моделі більше підійде обробка міжряддя.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Журнал про спецтехнику SPECTECHZONE. Обзоры спецтехники